MediaCom zdobywa tytuł sieci medialnej roku na rozdaniu Złotych Lwów 2018 w Cannes

mediacom zdobywa tytul sieci medialnej roku na rozdaniu zlotych lwow w cannes
MediaCom zdobywa tytuł sieci medialnej roku na rozdaniu Złotych Lwów 2018 w Cannes

Sieć pokonała inne agencje medialne po zdobyciu Grand Prix, 2 srebrnych i jednego brązowego lwaCANNES, Francja, 22 czerwca 2018 r. /PRNewswire/ — Agencja MediaCom zdobyła tytuł sieci medialnej roku na festiwalu Złotych Lwów 2018 w Cannes. Projekt, który agencja zrealizowała dla sieci supermarketów Tesco w Wielkiej Brytanii został wyróżniony nagrodą Grand Prix za doskonałość w planowaniu mediów, a kampania marki P&G Gillette w Izraelu zdobyła dwa srebrne i jednego brązowego lwa. MediaCom trafiła także na osiem list finalistów, tym samym stając się najbardziej wyróżnioną agencją w konkursie.

Kampania, która zdobyła nagrodę Grand Prix, czyli „Tesco’s Food Love Stories” umożliwiła gigantowi przemianę zwykłych zakupów żywieniowych w zakupy pełne emocji. Podczas gdy konkurencja zdecydowała się postawić na źródła pochodzenia żywności, supermarket Tesco wykorzystał pierwszą od trzech lat kampanię do podkreślenia magii gotowania ulubionych potraw dla ukochanych osób.

Elementy kampanii publikowane były w płatnych kanałach cyfrowych, zewnętrznych i radiowych, a nakierowanie przez dane umożliwiło dotarcie spersonalizowanych historii do klientów. Własne media, w tym punkty sprzedaży, kartki z przepisami, wiadomości e-mail, elementy drukowane i cyfrowe także przyczyniły się do popularyzacji przekazu.

W pełni zintegrowana kampania doprowadziła do poprawy w ocenie jakości o 53%, tym samym czyniąc z kampanii „Tesco’s Food Love Stories” najskuteczniejszą jak do tej pory kampanię sieci.

Agencja MediaCom opracowała kampanię z BBH London, a usługi produkcji świadczyły także firmy ITV Creative, Global Radio, Facebook i JCDecaux.

Oddział MediaCom w Izraelu zdobył trzy lwy za pracę nad kampanią Gillette, marki należącej do P&G. Kampania zachęcała młodych ojców do nawiązywania ściślejszej więzi z dziećmi przez golenie szorstkich bród. Natomiast kampania „I Don’t Roll on Shabbos” zdobyła srebrnego i złotego lwa za umożliwienie ortodoksyjnym Żydom kupno i korzystanie z dezodorantów w żydowski dzień wolny od pracy. Kampania „I Don’t Roll on Shabbos” zwiększyła udziały Gillette na rynku dezodorantów z 3 do 15%.

– Fantastyczny wynik! Jestem bardzo dumny z brytyjskiego zespołu za zgarnięcie najważniejszej nagrody w branży. Bardzo cieszę się także ze względu na rezultaty naszego klienta, Tesco, który współpracował z nami nad tą świetną kampanią – skomentował Stephen Allan, ogólnoświatowy przewodniczący i główny dyrektor wykonawczy firmy MediaCom. – Kampania „Tesco’s Food Love Stories” łączy dobrą analitykę z rewelacyjnymi wynikami finansowymi i pokazuje, jak nasze podejście oparte na myśleniu systemowym pomaga markom w zachowaniu kreatywności i skuteczności w inwestycjach marketingowych. Cieszy mnie także zakres geograficzny naszych wyróżnionych kampanii. Od Wietnamu i Indie, przez Australię i Belgię, po Izrael i Rosję, wszędzie gwarantujemy naszym klientom tak samo wysoką jakość usług – dodał dyrektor.

Wyniki potwierdzają dominację agencji MediaCom na międzynarodowych konkursach. Wcześniej w tym roku agencja zdobyła tytuł sieci agencyjnej roku przyznany przez Festival of Media Global i zajęła pierwsze miejsce na liście Gunn Media 100 opracowanej przez WARC.

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/644208/MEDIACOM_LOGO.jpg

SOURCE MediaCom

Related Links

http://www.mediacomusa.com


Read on The Source

Author: HEDGE

Hedge Accordingly was founded ahead of the global financial crisis in January of 2008, with the goal of providing our readers our unique take on The Latest News on Wall Street, Stocks, #Politics and Business news. Hedge Accordingly produces both original, and aggregated #Wallst news content from top publishers around the world. We curate aggregated content covering the latest news on politics, stocks, wall street, and the tech industry. We also provide free stock charting, quotes and a bitcoin, forex and currency exchange. Learn More About HEDGEaccordingly.com